Strona główna/Aktualności/"Energia odnawialna" - warsztaty edukacyjne

"Energia odnawialna" - warsztaty edukacyjne

17 Stycznia 2024

17 stycznia 2024 roku, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne „Energia odnawialna” poprowadzone przez pracowników Agencji Szkolno-Przedszkolnej Lupus. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów i jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej. Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, dzieci samodzielnie sprawdzały ich działanie: świeciły lampkami za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, wprawiały w ruch wiatraki i samochodzik, używając mini paneli fotowoltaicznych. Dzięki aktywnemu uczestniczeniu w warsztatach przedszkolaki dowiedziały się nie tylko, na czym polega oszczędzanie oraz gromadzenie energii, ale też doszły do wniosku, że przyszłość planety zależy od ludzi. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał Dyplom a przedszkole Certyfikat ukończenia warsztatów „Energia odnawialna”.

"Energia odnawialna" - warsztaty edukacyjne