Strona główna/Aktualności/ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - gr 0A i 0B

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - gr 0A i 0B

31 Marca 2023

31 marca 2023 roku, dzieci z grup 0A i 0B obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest uświadomienie dzieciom istnienia zaburzenia jakim jest autyzm, wskazanie trudności z jakimi mierzą się osoby z autyzmem, budowanie otwartości i akceptacji, wskazanie podobieństw między dziećmi z autyzmem, a dziećmi normatywnymi (dążenie do szczęścia, radość z zabawy, potrzeba posiadania przyjaciół), wyjaśnienie dzieciom znaczenia symboli. Dzieci wykonały niebieski plakat  na znak solidarności z  ludźmi cierpiącymi na  ASD bo niebieski kolor jest kolorem autyzmu.