Strona główna/Aktualności/Jesienne zabawy w grupie 0B i 5-latków

Jesienne zabawy w grupie 0B i 5-latków

26 Października 2023

Jesień to pora roku, która stwarza ogromne możliwości do różnorodnych zajęć edukacyjnych. Urok tej pory roku i bogactwo darów umożliwia dzieciom zabawy i wyzwala kreatywność. Dzieci z grupy 0B i 5-latków wykorzystały dary jesieni do różnorodnych zajęć. Starszaki segregowały, przeliczały, układały rytmy oraz utrwalały kształty poznanych liter i cyfr za pomocą kasztanów, szyszek i żołędzi. Super zabawą było przejście jesiennego labiryntu, który pozwolił ćwiczyć koncentrację uwagi i pamięć ruchową. Z kolei  5-latki poznawały różne rodzaje drzew oraz zwierzęta żyjące w lesie. Robiły także makietę lasu oraz zapoznały się też ze sposobami robienia zapasów - przetworów na zimę. Przy tej okazji  dzieci utrwaliły umiejętności dzielenia nazw warzyw na sylaby oraz wyróżniały głoski. W obu grupach oczywiście nie zabrakło także zabaw ruchowych i plastycznych nawiązujących tematem do jesieni.

Jesienne zabawy w grupie 0B i 5-latków