Strona główna/Aktualności/Dzień Śliwki - gr. 0B piecze ciasto drożdżowe

Dzień Śliwki - gr. 0B piecze ciasto drożdżowe

12 Października 2023

12 października 2023 roku, grupa 0B obchodziła Dzień Śliwki. Dzieci dowiedziały się, że ten owoc z polskich sadów ma wiele wartości odżywczych bo zawiera witaminy i błonnik, reguluje trawienie oraz jest doskonałą przekąską i cennym uzupełnieniem zdrowej i pełnowartościowej diety. Największą jednak frajdą na zajęciach była możliwość zrobienia ciasta drożdżowego ze śliwkami wg przepisu Pani Iwonki. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Dzieci wspólnie z panią przygotowały najpierw blaszki na ciasto, potem pokroiły śliwki na małe kawałki. Następnie przy użyciu robota kuchennego z hakiem wystarczyło połączyć ze sobą drożdże, mleko, masło, cukier, jajka i mąkę. Wszystko zostało wyrobione i pozostało tylko ułożenie śliwek na cieście i rozłożenie kruszonki. Kiedy wszystko było gotowe dwie blaszki ciasta zostały włożone do rozgrzanego piekarnika w kuchni. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Po upieczeniu i wystudzeniu ciasta, dzieci zjadły je na podwieczorek. Ciasto drożdżowe ze śliwkami w wykonaniu starszaków wyszło wyśmienite ! Musicie nam uwierzyć na słowo. Mniam, mniam.

Dzień Śliwki - gr. 0B piecze ciasto drożdżowe