Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Pierwszej Pomocy - gr. 0A

Międzynarodowy Dzień Pierwszej Pomocy - gr. 0A

8 Września 2023

09 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pierwszej Pomocy z tego powodu 08 września w grupie 0A  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Podczas prezentacji multimedialnej przedszkolaki poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Dzieci  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia wykonywały na przyniesionych z domu pluszakach. Dzieci nauczyły się jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Zajęcie  miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja - połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Międzynarodowy Dzień Pierwszej Pomocy - gr. 0A